Asset Publisher Asset Publisher

Z sercem dla seniorów

Uczniowie z Zespołu Szkół im Armii Krajowej wspólnie z Nadleśnictwem Bielsko złożyli świąteczną wizytę pensjonariuszom Domu Dziennego Pobytu dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych przy ulicy Sterniczej w Bielsku-Białej. Młodzież przekazała seniorom bożonarodzeniowe drzewko i własnoręcznie zrobione ozdoby.

 Była wspólna modlitwa, którą poprowadził ks. Włodzimierz Caputa, życzenia i tradycyjne łamanie opłatkiem.  Choinka, świerk pochodzący z lasów Nadleśnictwa Bielsko została ubrana przez młodzież w ozdoby wykonane z naturalnych materiałów:  filcu, szarego kartonu, kolorowego papieru oraz szyszek sosnowych i daglezjowych.  Wszystkie ozdoby uczniowie wykonali na warsztatach zorganizowanych przez Nadleśnictwo Bielsko, których głównych motywem było wykorzystanie naturalnych materiałów  pochodzących bezpośrednio z lasu lub recyklingu.

 – Dom Dziennego Pobytu dla Osób Starszych i Niepełnosprawnych znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły. Przekazanie świątecznego drzewka wraz z życzeniami to kilkuletnia tradycja w naszej szkole- mówi Gabriela Guściora-Konieczna, nauczycielka geografii w Zespole Szkół im. Armii Krajowej w Bielsku-Białej. –W tym roku zależało nam na tym, żeby młodzież zaangażowała się także poprzez własnoręczne wykonanie ozdób.

 – Ideą warsztatów był z jednej strony powrót do tradycji wykonywania naturalnych ozdób a z drugiej próba pokazania, że wykorzystanie naturalnych surowców z odrobiną kreatywności może przynieść oryginalne efekty- wyjaśnia Irena Polok, edukator z Nadleśnictwa Bielsko.

Spotkanie zakończył mini koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów przygotowanych przez Annę Veltze, nauczycielkę muzyki z Zespołu Szkół im. Armii Krajowej i wspólne muzykowanie wokół świątecznego drzewka.  Wizyta była częścią akcji Choinki Nadziei organizowanej przez Fundację Ekologiczną Arka i Lasy Państwowe.

Tekst: Monika Matl