Asset Publisher Asset Publisher

Ozdoby choinkowe

W Nadleśnictwie Bielsko tuż przed świętami Bożego Narodzenia odbyła się Akcja robienia własnoręcznych ozdób choinkowych przez dzieci.

Uczniowie trzech klas ze Szkół Podstawowych z Jaworza, Jasienicy i Bielska-Białej wykorzystali dostępne na co dzień materiały do stworzenia fantastycznych dekoracji.

Do wykonania ozdób posłużyły rolki po papierze toaletowym, które przy pomysłowości dzieci i odrobinie cierpliwości z ich strony zamieniły się w kolorowe renifery i przepiękne gwiazdki. Uczniowie ozdabiali także szyszki sosnowe przyklejając własnoręcznie koraliki i robiąc zawieszki.

Akcja miała na celu pokazanie dzieciom, że do wykonania ozdób można wykorzystać dostępne w domu materiały, takie jak stare gazety, rolki po papierze toaletowym czy kawałki materiału a skarby lasu takie jak szyszki, żołędzie czy kawałki kory można znaleźć podczas każdego spaceru po lesie. Ponadto zrobione własnoręcznie dekoracje mają o wiele większą wartość niż te zakupione w sklepie. Idealnym dopełnieniem Świąt może być naturalna choinka, która jest bardziej ekologiczna niż sztuczna a do domu przyniesie nam zapach prosto z lasu.

W akcji wzięło udział 61 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jaworzu, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasienicy oraz Szkoły Podstawowej nr 36 w Bielsku-Białej.

Akcja odbyła się w ramach projektu edukacyjnego Nadleśnictwa Bielsko „Las dla nas. My dla lasu.”, dofinansowanego ze środków WFOŚiGW w Katowicach.