Asset Publisher Asset Publisher

Drużynowe zawody wiedzy leśnej

W Zabrzegu rywalizowali najlepsi z najlepszych

5 maja w leśnictwie Zabrzeg odbyły się 1 drużynowe zawody wiedzy leśnej organizowane przez Nadleśnictwo Bielsko oraz Gimnazjum Publiczne nr 1 w ramach projektu Arboretum Inspiruje. Zawody przeznaczone były dla uczniów szkół gimnazjalnych w terenu gminy Czechowice-Dziedzice.

Konkurs miał charakter podchodów, a jego trasa przebiegała wzdłuż Leśnej ścieżki edukacyjnej, otwartej w ubiegłym roku w Zabrzegu.

Każda ze szkół wystawiała jedną trzyosobową drużynę – do zmagań stawiły się Gimnazjum nr 2 i Gimnazjum nr 3 z Czechowic, Gimnazjum z Zabrzega oraz Gimnazjum z Ligoty. Natomiast uczniowie z Gimnazjum nr 1 pomagali w organizacji turnieju - układali pytania do tablic dydaktycznych, a dziewczyny z działającej przy szkole drużyny harcerskiej „Matnia" odpowiadały za bezpieczeństwo uczestników konkursu. Na otwarciu zawodów obecne były również – pani Aleksandra Rozmus reprezentująca grupę LOTOS SA i pani Barbara Michałek-Piernik – koordynator ds. edukacji przyrodniczo-technicznej na terenie Gminy Czechowice-Dziedzice.

Trasę najszybciej ukończyła drużyna z GP2, która również najlepiej poradziła sobie z rozwiązaniem wszystkich zadań. Zwycięzcy otrzymali pamiątkową statuetkę oraz nagrody, które wręczyli – pani Irena Polok z Nadleśnictwa Bielsko, dyrektor GP1 pan Wojciech Mik i pani Magdalena Jasińska – koordynator projektu Arboretum Inspiruje w GP1. Nagrody i dyplomy uczestnictwa trafiły do wszystkich uczestników zawodów oraz uczniów GP1. Organizację konkursu wsparła również grupa LOTOS SA, która sfinansowała przejazd uczestników oraz Dworek Eureka, który zadbał o poczęstunek na mecie ścieżki dydaktycznej.