Asset Publisher Asset Publisher

Akcja Sprzątania lasu

W piątek 21 kwietnia nauczyciele 4 bielskich szkół wraz z uczniami wyruszyli na szlaki turystyczne Beskidów aby wziąć udział w akcji sprzątania lasu.

Akcja sprzątania lasu odbyła się z inicjatywy nauczycieli z Sieci Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych działającej w Regionalnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli WOM w Bielsku-Białej we współpracy z Nadleśnictwem Bielsko. W ramach tegorocznych obchodów Dnia Ziemi jednym z zaproponowanych kilku wydarzeń było aktywne włączenie się w działanie na rzecz lokalnej przyrody Beskidu Śląskiego.

Dzięki zaangażowaniu uczniów i ich opiekunów udało się zebrać kilkanaście worków śmieci z terenów w pobliżu szlaków turystycznych prowadzących na szczyt Szyndzielni. Straż leśna nadleśnictwa pomogła w zwiezieniu zebranych śmieci, które zostały odebrane przez służby miejskie. Akcja odbyła się dzięki współpracy z Wydziałem Gospodarki Miejskiej UM w Bielsku-Białej.

W akcji wzięło udział 85 uczniów ze szkół w Bielsku-Białej:

- LO Asnyk

- LO nr VI

- Technikum Budowlane

- LO im. T. Kościuszki

Na zakończenie akcji uczniowie wspólnie piekli kiełbaski przy schronisku na Szyndzielni. Uczniowie otrzymali również nagrody i podziękowania od Nadleśnictwa za udział w akcji. Mamy nadzieję, że akcja pokazała młodzieży problem śmieci w lasach a udział w niej zwiększy ich poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne.

 

Zdjęcia: Gabriela Guściora-Konieczna