Asset Publisher Asset Publisher

Biegniemy z Mają dla... X edycja biegu charytatywnego

W najbliższy weekend na terenie Nadleśnictwa Bielsko odbędzie się dziesiąta edycja biegu charytatywnego Biegniemy z Mają, którego celem jest wsparcie leczenia dzieci z chorobami nowotworowymi. Tym razem uczestnicy pobiegną dla dwóch Zuź i Kacpra. Dowolne datki będą zbierane do puszki. Przy okazji biegu w Wapienicy działać będzie miasteczko zdrowia.

Zapisy do udziału w biegu odbywają się on-line pod adresem www.biegniemyzmaja.pl oraz w dniu wydarzenia – 10 września w godzinach 8.00-10.00 w miejscu startu przy ul. Tartacznej 1 w Wapienicy. Do wyboru są trzy trasy. Bieg rodzinny to 2,5 km po asfalcie – start o godzinie 11.05. Trasa biegu głównego Pętelki Mai liczy sobie 10.5 km i zacznie się o godzinie 11.00. Bieg profesjonalny to natomiast 15 km – Pętelka Mai PRO startuje o godzinie 10.30.

W ramach akcji, w przeddzień i w dniu biegu – 9 i 10 września, działać będzie miasteczko zdrowia. Będzie można skorzystać z badań: morfologia, badanie poziomu witaminy D, borelioza, PSA (marker nowotworowy dla mężczyzn), CA 125 (marker nowotworowy kobiet), będą też konsultacje fizjoterapeutyczne z badaniem USG narządów ruchów, badanie znamion skórnych, konsultacje medyczne, dietetyczne i psychologiczne. Specjaliści opowiedzą o profilaktyce i edukacji z zakresu samobadania piersi. Odbędzie się akcja A ty Zajaki jesteś? oraz Reaguj na hejt z zakresu zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Natomiast pod nr tel. 574 358 008 już trwają zapisy na bezpłatne badania USG jamy brzusznej i układu moczowo-płciowego dla dzieci w wieku od 9 miesięcy do 6 lat, które również będą realizowane w miasteczku zdrowia w ambulansie przy ul. Tartacznej 1.