Lista Aktualności Lista Aktualności

Wyjątkowe podziękowanie dla Honorowych Dawców Krwi, którzy dzielą się życiem!

Z okazji świąt Bożego Narodzenia na tych, którzy 18 grudnia podzielą się z potrzebującymi darem krwi, czeka wyjątkowe podziękowanie. Lasy Państwowe w ramach akcji „Choinka dla życia” przygotowały świąteczne, naturalne drzewka dla Honorowych Dawców Krwi.

Lasy Państwowe wspólnie z Narodowym Centrum Krwi przygotowały akcję promującą ideę honorowego krwiodawstwa. Dawcy krwi, którzy 16 grudnia oddadzą krew lub jej składniki, otrzymają naturalne drzewka świąteczne. Akcja odbędzie się we współpracy z Regionalnymi Centrami Krwiodastwa i Krwiolecznictwa, łącznie w ponad 40 punktach w całej Polsce. Szczegółowe informacje i mapa, gdzie można oddać krew w ramach akcji, dostępne są na stronie www.choinkadlazycia.pl.

- Święta to piękny, rodzinny czas. W nnaszych domach stanie bożonarodzeniowa choinka. Ważne, by było to naturalne drzewko, pachnące lasem. Proponując takie drzewka, chcemy zachęcić wszystkich, by w te święta podarowali wyjątkowy prezent, jakim jest krew, bezcenny dar życia - powiedział Józef Kubica, p.o. Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

Krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. Świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa, a krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek.

- Krew jest jednym z najbardziej pożądanych "leków", którego niczym nie można zastąpić. Tylko dzięki ofiarności Honorowych Dawców Krwi możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którzy wymagają leczenia krwią i jej składnikami. Cieszę się, że Lasy Państwowe dostrzegają potrzebę wsparcia działań promujących honorowe krwiodawstwo. Jest to dowód na to, że krwiodawstwo jest bliskie sercom wielu ludzi - podkreśliła Małgorzata Lorek, dyrektor Narodowego Centrum Krwi.

 

Nadleśnictwo Bielsko wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach wspiera inicjatywę Choinka dla życia

Akcja odbędzie się 18 grudnia (sobota) w godzinach 10.00-14.00 przed wejściem głównym Centrum Handlowego Gemini Park (ul. Leszczyńska 20). Pierwszych 50 osób, które tego dnia odda krew w punkcie, dostanie w podziękowaniu naturalne drzewko prosto z lasu. Zapraszamy!