Lista Aktualności Lista Aktualności

Choinki nadziei

Jak zorganizować akcję w mojej szkole?

1. Zdecyduj w jakiej placówce chciałabyś/chciałbyś zorganizować akcję i skontaktuj się z wybranym Domem Spokojnej Starości w Twojej miejscowości. Ustalcie termin przedświątecznej akcji.
2. Wymyśl program artystyczny i przećwicz go z grupą dzieci lub młodzieży uczestniczącej w akcji.
3. Skontaktuj się z nadleśnictwem i poproś o bezpłatne, naturalne drzewko.
4. Wykonaj z dziećmi ozdoby choinkowe, którymi następnie udekorujecie drzewko.
5. Zaproś lokalne media na akcję. Niech więcej osób się o niej dowie i do niej dołączy.
6. Udajcie się, wraz z przystrojoną choinką do wybranej placówki, w ustalonym wcześniej terminie. Jeśli Wam się uda, można również dodatkowo upiec ciasta dla pensjonariuszy.
7. Prześlijcie relację z akcji, wraz ze zdjęciami, do 24 grudnia 2015 r. na adres w.owczarz@fundacjaarka.pl

„Choinki Nadziei" to przedświąteczna akcja społeczno-ekologiczna, którą Fundacja Ekologiczna ARKA organizuje od 2005. Partnerem strategicznym akcji są Lasy Państwowe. Akcja polega na organizowaniu przez szkoły i przedszkola przedstawień artystycznych o tematyce świątecznej dla pensjonariuszy Domów Spokojnej Starości oraz jednoczesnym wręczaniu im własnoręcznie udekorowanego, naturalnego drzewka, które placówki otrzymują od lokalnego nadleśnictwa. Bardzo istotny jest także aspekt ekologiczny akcji.

Zachęcamy do wyboru naturalnych choinek na święta zamiast tych sztucznych, do oszczędzania energii, przemyślanych zakupów i segregacji śmieci. Jest to szczególnie istotne w okresie przedświątecznym.